3 výhody bezúčelových úverov

3 výhody bezúčelových úverov

Na trhu s finančnými produktmi sa nachádzajú desiatky, ba až stovky rôznych úverov, hypoték či iných druhov pôžičiek. Pre bežného zákazníka nie je jednoduché sa v tej záplave informácií zorientovať a vybrať si ten správny finančný produkt. Jedným z obľúbených finančných produktov je aj bezúčelový úver. Poznáte tri jeho hlavné výhody?

1. Nikto sa nepýta na účel úveru

Ako už vyplýva z názvu, pri bezúčelovom úvere sa vás veriteľ, teda banka nepýta, na čo chcete požičané peniaze použiť. Je im to jedno. Veriteľa v tomto prípade zaujíma len to, či dokážete váš bezúčelový úver splatiť včas a v plnej výške. Na tom si musíte dať záležať, aby ste sa nedostali do problémov s exekútormi.

2. Veľká možnosť voľby

Vy sami si primárne určujete, koľko peňazí si požičiate a s akou dlhou dobou splatnosti to bude. Máte teda naozaj veľkú slobodu, možno najvyššiu pri týchto finančných produktoch. Aj preto je bezúčelový úver tak obľúbený a využívajú ho najmä mladí ľudia, ktorí sa neradi na niečo viažu.

3. Vybavíte aj bez návštevy banky

Aby ste získali bezúčelový úver, nemusíte ísť priamo do banky či sídla inej finančnej inštitúcie. Všetko už v dnešnej dobe vybavíte od pohodlia vlastného počítača. Práve rozšírenie možnosti vybavovania úverov do on-line priestoru prispelo k rastúcej popularite bezúčelových úverov, keďže sú tak oveľa bližšie k bežným zákazníkom.