Ako sa zbaviť dlhov

Ako sa zbaviť dlhov

Máte rôzne dlhy v podobe nesplatených kreditných kárt, hypotéku, auto na lízing a do toho splácate sedačku a dlh nebankovke, alebo niečo podobné? Chcete ušetriť, alebo si skrátiť dobu splácania? Je pre vás nepohodlné posielať peniaze na veľa vecí a chceli by ste to mat zjednodušené? Riešenie je jednoduché, využite rafinačnú pôžičku.

Čo je refinančná pôžička?

Dalo by sa to vysvetliť jednoducho tým, že ide o výmenu nevýhodnej pôžičky za výhodnú, alebo výmena viacerých pôžičiek za jednu. Najčastejším dôvodom refinancovania pôžičky je skrátené, alebo výhodnejšie splácanie dlhov. Refinancovaním môžete ušetriť až niekoľko sto eur, alebo niekoľko rokov.

Ako na refinancovanie pôžičky?

Svoje dlhy si môžete refinancovať v rôznych bankách alebo nebankových subjektoch, ktoré sa venujú práve tejto činnosti. Ak však chcete o refinancovanie zažiadať, musíte spĺňať rôzne kritéria. Jedným z nich je, že najskôr môžete refinancovať dlh až po zaplatení minimálne 6. splátky, musíte mať čistú históriu splácania a hlavne, vaša súčasná finančná situácia musí byť schopná splácať refinancovanú pôžičku.

Pozor na podvodníkov

Skôr sa ako sa zveríte do rúk banke alebo nebankovému subjektu, ktorý vám má pomôcť s refinancovaním dobre si preštudujte informácie o spoločnosti a samotnom produkte a či sa vám naozaj znížia mesačné splátky alebo skráti doba splácania. V opačnom prípade by mohlo dôjsť k strate, alebo sa vám situácia nijako nezlepší.