Barack Obama ohlásil investície aj zvýšenie minimálnej mzdy

Barack Obama ohlásil investície aj zvýšenie minimálnej mzdy

Americký prezident má v úmysle do roku 2015 zvýšiť minimálnu mzdu na deväť dolárov na hodinu z terajšej úrovne vyše siedmich eur.

Barack Obama ohlásil investície aj zvýšenie minimálnej mzdy
WASHINGTON 13. februára (WEBNOVINY) – Zvýšenie minimálnej mzdy v USA o viac ako 20 % ohlásil americký prezident Barack Obama v správe o stave únie.

Prezident USA v správe, ktorú predniesol v utorok večer, ďalej zverejnil plány na investície v sume 50 mld. USD na opravy ciest a mostov a ohlásil výdavky v objeme 15 mld. USD na program tvorby pracovných miest.

Takýmito opatreniami sa snaží podporiť ekonomický rast krajiny. Obama ďalej vyzval Kongres, aby podporil jeho plán, ktorého súčasťou je daňová reforma a reforma vzdelávania. Biely dom verí, že to pomôže priemyselných výrobcov opäť prilákať do

Obama má v úmysle do roku 2015 zvýšiť minimálnu mzdu na 9 USD na hodinu z terajšej úrovne 7,25 USD na hodinu, na ktorej je od roku 2009.

Zvýšenie minimálnej mzdy zväčší príjmy 15 mil. Američanov, realizovať sa bude na etapy, uviedli predstavitelia Bieleho domu. Dodali, že čoraz viac šéfov firiem takýto krok podporuje. V súlade s očakávaniami americký prezident v správe o stave únie ďalej ohlásil odštartovanie rokovaní o voľnom obchode medzi USA a Európskou úniou.