Bratislava – vhodné miesto pre život?

Bratislava – vhodné miesto pre život?

Život v Bratislave si na jednej strane niektorí ľudia pochvaľujú a naopak, nájdu sa aj takí, ktorí len kritizujú a hľadajú len negatíva. Kedže je to hlavné mesto republiky, je samozrejmé, že aj životná úroveň je vyššia a tým pádom sú aj vysoké výdavky. Keď sa raz už rozhodnete žiť v Bratislave, musíte s tým rátať. No ako sa zistilo, Bratislava sa stala jedným z najprogresívnejším rozvíjajúcim sa mestom v oblasti kvality života a spokojnosti obyvateľov v bežnom živote. 

Treba však aj spomenúť, že život v Bratislave je drahší ako v českej metropole Prahe. Napríklad také nehnuteľnosti Bratislava sú o poznanie vyššie ako v spomínanej Prahe, resp. v Prahe sa dá nájsť byt v lepšom stave a v lepšej lokalite za rovnakú cenu. Môžme spomenúť aj cenu potravín, ktorá je takisto oveľa nižšia, nakoľko Česká republika má nižšiu sadzbu DPH na potraviny. 

bratislava-278556_1280
No Bratislava má aj svoje svetlé stránky, spomeňte si pár z nich. 

  1. Pracovné príležitosti – práve kvôli nim sem prúdi veľa ľudí z celého Slovenska. Očakávajú, že prácu si tu nájdu určite, kedže miera nezamestnanosti sa pohybuje okolo 5% aj vďaka stále sa rozvíjajúcim sa business centrám a kanceláriám. Je pravda, že práca sa nájde pre každého, no najdôležitejším faktorom je stále výška platu, ktorá sa nie vždy zhoduje s tou požadovanou.
  2. Obchodné centrá – je ich tu neúrekom. Avion, Aupark, Polus, Bory Mall, Centrál, no v obľúbenosti určite vyhráva obchodné centrum Eurovea, vďaka jej polohe na nábreží Dunaja a jej promenáde. V obchodných centrách trávime veľa času, či už samotným nakupovaním, alebo kávičkovaním s priateľmi.
  3. Nočný život – nočných podnikov, barov, diskoték je v Bratislave naozaj veľa a každý si tu nájde svoje. Piatok a sobota patria nočnému životu v Bratislave, no v takej Mlynskej doline v internátovom mestečku to počas semestrov žije celý týždeň.
  4. Vojnový pamätník Slavín – kto má rád históriu alebo romantické miesta, určite rád zájde na toto miesto, ktoré je jedným z najznámejších symbolov Bratislavy. Krásny výhľad z tohto miesta na celú Bratislavu je naozaj čarovný.