Ceny britskej ropy Brent oslabili, zlato zdraželo

Ceny britskej ropy Brent oslabili, zlato zdraželo

Ceny zlata vzrástli v utorok o takmer 1 % po tom, ako jeden z hlavných predstaviteľov Európskej centrálnej banky povedal, že kríza v eurozóne sa ešte neskončila.

Ceny britskej ropy Brent oslabili, zlato zdraželo
NEW YORK 13. marca (WEBNOVINY) – Ceny britskej ropy Brent oslabovali v utorok už tretí obchodovací deň za sebou. Negatívne na ceny čierneho zlata vplývalo zhoršenie prognózy ekonomického rastu pre USA a eurozónu v mesačnej správe Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) a očakávania vyššej produkcie ropy v USA.

"OPEC evidovala nárast produkcie, ďalej sa tiež zvyšovala ťažba v Severnom mori,“ povedal John Kaliduff zo spoločnosti Again Capital LLC v New Yorku. Údaje ťahajúce ceny ropy smerom nadol podľa neho sčasti vykompenzoval februárový nárast dopytu po čiernom zlate v Číne.

Aprílové dodávky londýnskej ropy Brent zlacneli o 57 centov na 109,65 USD za barel. Ceny ľahkej americkej ropy naopak posilnili, a to o 48 centov na 92,54 USD za barel.

Ceny zlata vzrástli v utorok o takmer 1 % po tom, ako jeden z hlavných predstaviteľov Európskej centrálnej banky (ECB) povedal, že kríza v eurozóne sa ešte neskončila. Jens Weidmann, šéf nemeckej centrálnej banky a člen Rady guvernérov ECB, ďalej uviedol, že Bundesbank si vyčlenila miliardy eur voči prípadným rizikám plynúcim z riskantných krokov ECB. Spotová cena zlata do 20:22 GMT stúpla o 0,8 % na 1 593,20 USD za uncu. Aprílové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy posilnili o 13,70 USD na 1 591,70 USD za uncu.