Ceny ropy vzrástli, zdraželo aj zlato

Ceny ropy vzrástli, zdraželo aj zlato

Ceny zlata v stredu posilnili a skončil tak rast, ktorý trval tri obchodovacie dni po sebe.

Ceny ropy vzrástli, zdraželo aj zlato
NEW YORK 28. marca (WEBNOVINY) – Ceny ropy v stredu vzrástli v reakcii na zdraženie vykurovacieho oleja v USA. Ich výraznejším ziskom však bránili rastúce zásoby ropy v USA a silnejší dolár.

Májové dodávky britskej ropy Brent stúpli o 33 centov na 109,69 USD za barel, ceny ropy Brent sú však na najlepšej ceste, aby za prvý štvrťrok 2013 vykázali viac ako jednopercentný pokles.

Ceny ľahkej americkej ropy poskočili o 24 centov USD na 96,58 USD za barel, počas dňa sa obchodovali v pásme 95,58 USD až 96,84 USD za barel. Za celý prvý kvartál by mohli posilniť až o 5 %.

Ceny zlata v stredu posilnili a skončil tak rast, ktorý trval tri obchodovacie dni po sebe. Dopyt po žltom kove podporili obavy o vývoj situácie v eurozóne a nádej, že Federálny rezervný systém (Fed) bude pokračovať vo svojej uvoľnenej menovej politike. Zlato zmazalo straty zo skoršej časti obchodovania po tom, ako talianska emisia dlhopisov zvýšila obavy o finančnú stabilitu v Európskej menovej únii. Spotová cena zlata vzrástla do 18:29 GMT o 0,5 % na 1 606 USD za uncu. Aprílové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zdraželi o 10,50 USD na 1 606,20 USD za uncu.