Dlh nemocnice v Ružomberku sa vyšplhal na 17 miliónov

Dlh nemocnice v Ružomberku sa vyšplhal na 17 miliónov

Riaditeľ Ústrednej vojenskej nemocnice SNP Ružomberok-Fakultná nemocnica upokojuje pacientov, tvrdí, že napriek miliónovým dlhom kvalita služieb zostáva rovnaká.

Dlh nemocnice v Ružomberku sa vyšplhal na 17 miliónov
RUŽOMBEROK 5. marca (WEBNOVINY) – Aktuálny dlh Ústrednej vojenskej nemocnice SNP Ružomberok-Fakultná nemocnica predstavuje 17 mil. eur. Potvrdil to riaditeľ nemocnice Jozef Ježík.

"Ide o dlhy vytvorené za dlhšie obdobie. Dlh sa výrazne znížil v roku 2011, keď bola nemocnica oddlžená za 13,2 miliónov eur. Oddlženie nebolo dotiahnuté do konca. Jednou z našich hlavných úloh je eliminovať narastanie dlhu, pretože prevádzková strata je vysoká. Musíme nájsť všetky rezervy v jednotlivých oblastiach prevádzky a personálu. V súčasnosti uskutočňujeme viaceré audity," konštatoval Ježík.

V minulom roku prevádzkový dlh rástol aj pre zvyšovanie platov zdravotníckych pracovníkov. "Len na platoch sa naše náklady zvýšili o 300-tisíc eur mesačne. Budeme radi, ak z vlastných zdrojov udržíme chod nemocnice,“ podotkol. Technicko-hospodárske činnosti, energie, prevádzka sú podľa riaditeľa oblasti, v ktorých možno usporiť.

"V tomto roku ešte dokončujeme prepúšťanie, ktoré sme začali v roku 2012. Väčšina výpovedí je dohodou, presné číslo ešte neviem špecifikovať, pôjde o niekoľko desiatok ľudí," poznamenal. Podľa Ježíka však pokles kvality poskytovaných služieb nehrozí.