Dlhopisy – stabilita a garancia

Dlhopisy – stabilita a garancia

Ak si sporíte na dôchodok okrem povinného štátneho prvého piliera aj v druhom, poprípade treťom pilieri, môžete využívať viaceré možnosti investovania svojich finančných prostriedkov, aby sa vám tak potom zhodnotili v určitej miere a aby ste mali o to vyšší dôchodok. Môžete využiť akcie, podielové fondy alebo dlhopisy. Práve investovanie do dlhopisov je všeobecne najobľúbenejšie, keďže je veľmi stabilné, málo rizikové a pomerne výnosné.

Často štátne dlhopisy

Väčšinou ide o štátne dlhopisy, ktoré vydávajú jednotlivé štáty a zaručujú sa tak za ich hodnotu a schopnosť splatenia. Ak už je to štátny dlhopis, tak je jasné, že je veľmi stabilný a investorom prakticky nehrozí, že ich investícia prepadne. Popritom sa dá investovať do dlhopisov rôznych spoločností, čo je tiež pomerne obľúbená forma investovania aj pri dôchodkovom sporení.

Oplatí sa to

Na čo by vám bolo mať všetky peniaze len v prvom, štátnom dôchodkovom pilieri? Správna odpoveď je nanič. Štát z týchto peňazí vypláca terajších dôchodcov a vaše financie sa nijako nezhodnocujú. Zato v druhom či treťom pilieri môžete investovať aj do dlhopisov a tak pekne zarábate, čím zvyšujete svoj budúci dôchodok.

Vybavíte aj on-line

Pre realizáciu investície do dlhopisov v rámci druhého dôchodkového piliera nemusíte nutne ísť do banky či sídla finančnej inštitúcie. Stačí si kliknúť na správnu webovú adresu, kde nájdete všetky podrobnosti o investovaní  a konkrétne možnosti, ako v rámci dôchodkového sporenia nakupovať dlhopisy.