Dôvera varuje pred podvodníkmi, šarapatia v Trnavskom kraji

Dôvera varuje pred podvodníkmi, šarapatia v Trnavskom kraji

Podvodníci požadujú od klientov zdravotnej poisťovne Dôvera občianske preukazy a podpísanie bližšie nešpecifikovanej listiny.

Dôvera varuje pred podvodníkmi, šarapatia v Trnavskom kraji
BRATISLAVA 27. februára (WEBNOVINY) – Zdravotná poisťovňa Dôvera vystríha svojich klientov pred podvodníkmi, ktorí sa preukazujú ako jej zamestnanci.

Navštevujú ľudí priamo v domácnostiach a žiadajú od nich predložiť občianske preukazy a podpísať listinu, na základe ktorej majú mať sprístupnenú a uhradenú zdravotnú starostlivosť.

Takéto prípady sa objavili v Trnavskom kraji. Informovala o tom PR špecialistka Dôvery Monika Šimunová. Tá nevylučuje, že predmetná listina, ktorú podvodníci dávajú ľuďom podpísať, môže byť tlačivom prihlášky na zmenu zdravotnej poisťovne.

"Poistencom v tejto súvislosti odporúčame, aby takýmto osobám nesprístupňovali svoje osobné údaje v prípade pochybností, aby ani nepodpisovali akékoľvek listiny či dokumenty, ktoré im takéto osoby predložia," varuje Šimunová.

Poisťovňa už zvažuje, že sa obráti na políciu. Svojich klientov zároveň vyzýva, aby jej akýkoľvek podozrivý kontakt nahlásili.