Druhý pilier sa oplatí!

Druhý pilier sa oplatí!

Zabudnite na politické kampane alebo na nejaké trápne ideologické kecy. Dôchodkové sporenie nie je o politikoch a ich názoroch, ale jedine o vás a o tom, koľko chcete mať na dôchodku peňazí. Ak ste doteraz sporili len v prvom pilieri, tak vám na rovinu poviem, že ste robili chybu! Ja som si túto chybu našťastie uvedomil už skôr a odkedy mám druhý pilier, tak viem, že robím správnu vec. Prečo sa vám druhý pilier tak oplatí?

Sporíte sami pre seba

Ja som sa na to pozrel čisto sebecky. Prečo by som mal celý štrnásť percentný dôchodkový odvod odvádzať štátu do prvého piliera, keď si rovnakú sumu môžem rozdeliť a dávať si časť aj do piliera druhého? Výhodou druhého piliera, a zároveň dôvodom, prečo ho mnohí politici nemajú radi, je, že sú to vaše vlastné peniaze. V druhom pilieri sporíte do investičných fondov a tieto peniaze sú na vašom účte, nie štátnom.

Rád mám veci pod kontrolou

Mne osobne sa peniaze v druhom pilieri kontrolujú lepšie, než keby som ich mal uložené v tom prvom, kde sú pod správou štátu. Vyplýva to z mojej povahy, skrátka veci mám rád pod kontrolou a nechcem si dopustiť žiadne komplikácie. Druhý pilier je v tomto skvelý, peniaze môžete investovať podľa svojej vôle a sami si robíte určité investičné portfólio.

Nemenil by som

Rozhodne vám môžem odporučiť sporenie v druhom dôchodkovom pilieri, keďže sa jednoducho oplatí a je výhodné! Viem, znie to trochu ako klišé, no také sú moje vlastné skúsenosti a poznatky. Určite by som druhý pilier za nič nemenil a môžem povedať, že som s ním maximálne spokojný.