Euro je naďalej zraniteľné, oproti doláru však posilnilo

Euro je naďalej zraniteľné, oproti doláru však posilnilo

Spoločná európska mena vzrástla voči doláru a oproti jenu.

Euro je naďalej zraniteľné, oproti doláru však posilnilo
LONDÝN 28. marca (WEBNOVINY) – Kurz spoločnej európskej meny voči doláru sa vo štvrtok nachádzal v blízkosti štvormesačného minima.

Euro zostávalo zraniteľné vzhľadom na krízu na Cypre, kde banky po zavedení kontroly toku kapitálu začali opäť pracovať.

Oproti doláru si pripísalo 0,2 % a posilnilo na 1,2800 USD/EUR, ale bolo aj tak tesne nad štvormesačným dnom 1,2750 USD/EUR, na ktoré spadlo v stredu.

Voči jenu spoločná európska mena vzrástla o 0,1 % na 120,80 JPY/EUR.

Znamenalo to však len mierne zotavenie z mesačného minima 119,745 JPY/EUR, na ktorom sa ocitla v priebehu predošlého štvrtkového obchodovania.

Vzhľadom na problémy v eurozóne si totiž investori vyberali istotu likvidnejšej japonskej meny. Americký dolár oproti jenu klesol o 0,2 % na 94,27 JPY/USD. Jenu totiž pomohli dohady o repatriácií financií japonskými investormi pred záverom účtovného roka, ktorý sa v krajine končí 31. marca.

Česká koruna vo štvrtok voči euru posilnila, keďže centrálna banka krajiny ponechala svoje úrokové sadzby na nezmenenej úrovni. Obavy zo situácie na Cypre však smerom nadol tlačili ostatné stredoeurópske meny. Koruna do 13:20 SEČ stúpla o 0,2 % na 25,711 CZK/EUR. Kurz poľského zlotého sa nezmenil a zostal na úrovni 4,178 PLN/EUR a maďarský forint oslabil o 0,13 % na 304 HUF/EUR.