Firma Audi pocítila dopad krízy na trh s automobilmi

Firma Audi pocítila dopad krízy na trh s automobilmi

Spoločnosť však aj naďalej chce prekonať minuloročný rekord v počte predaných vozidiel. V minulom roku nemecká automobilka predala 1,46 milióna vozidiel.

Firma Audi pocítila dopad krízy na trh s automobilmi
INGOLSTADT 12. marca (WEBNOVINY) – Nemecký výrobca luxusných automobilov Audi, ktorý je divíziou spoločnosti Volkswagen, čelí problémom v oblasti dosiahnutých ziskov.

Pocítil totiž dopady slabšieho dopytu po automobiloch na hlavnom európskom trhu. Prevádzkový zisk spoločnosti minulý rok stúpol o 0,6 % na 5,38 mld. eur.

Čistý zisk spoločnosti však poklesol o dve percentá na 4,35 mld. eur. Predstavitelia spoločnosti Audi o tom informovali v utorok.

“V celkovom vývoji v Európe prevládala recesia,“ povedal finančný riaditeľ spoločnosti Audi Axel Strotbek. Spoločnosť však aj naďalej chce prekonať minuloročný rekord v počte predaných vozidiel.

V minulom roku nemecká automobilka predala 1,46 mil. vozidiel. Do roku 2020 chce Audi zvýšiť počet predaných vozidiel za rok na viac ako 2 milióny.

Automobilka Audi evidovala v januári 16,3-percentný nárast globálneho predaja áut. Ide o takmer dvojnásobne vyšší rast, ako zaznamenal jeho nemecký konkurent Mercedes-Benz. Spoločnosť Audi v prvom mesiaci tohto roka predala 111 570 áut. Pomohol jej najmä dvojciferný nárast v Číne a Nemecku.