GLOBSEC už po 8-krát privíta svetovú politickú elitu

GLOBSEC už po 8-krát privíta svetovú politickú elitu

Na podujatí, ktoré sa koná v dňoch 18.-20. apríla, vystúpia v Bratislave na pozvanie Slovenskej atlantickej komisie stovky vládnych predstaviteľov a renomovaných expertov.

GLOBSEC už po 8-krát privíta svetovú politickú elitu
BRATISLAVA 22. marca (WBN/PR) – Globálne bezpečnostné fórum GLOBSEC, ktoré je jedným z najrešpektovanejších medzinárodných fór venovaných zahraničnej a bezpečnostnej politike, privíta v Bratislave aj tento rok politickú a odbornú elitu z celého sveta.

“Pretrvali sme ekonomickú krízu a nastal čas, kedy je dôležité prestať sa dívať na problémy, ktorým svet čelil, a začať sa zaoberať príležitosťami, ktoré sú pred nami. Rok 2013 je rokom strategických rozhodnutí, ktoré umožnia transformáciu vízií na realitu. Práve GLOBSEC 2013 bude kľúčovou platformou pre formovanie týchto rozhodnutí,“ povedal Róbert Vass, zakladateľ fóra GLOBSEC a Generálny tajomník Slovenskej atlantickej komisie.

Na podujatí, ktoré sa koná v dňoch 18.-20. apríla, vystúpia v Bratislave na pozvanie Slovenskej atlantickej komisie stovky vládnych predstaviteľov a renomovaných expertov, medzi nimi aj ministerka obrany Švédskeho kráľovstva Karin Enström či prezident Estónska Toomas Hendrik Ilves.

GLOBSEC 2013 bude odlišný od minulých rokov, nakoľko dnes je ten čas, kedy sa svet môže na moment pozastaviť a s odstupom sa strategicky zamyslieť nad budúcnosťou. Aj z tohto dôvodu sa GLOBSEC 2013 zameria na tri kľúčové výzvy:

• Diskusia o budúcnosti EÚ a jej inštitucionálnej podobe
• Nová transatlantická agenda po presune pozornosti USA na Áziu
• Bližší pohľad na európske politiky východného partnerstva po zmenách na prahu Európy

GLOBSEC 2013 Interview with Rastislav Kacer SK from SAC / CEA/ CEPI on Vimeo.

GLOBSEC, ktorý patrí medzi päť najvýznamnejších bezpečnostných fór na svete, sa okrem regionálnych tém bude venovať aj globálnym otázkam ako napríklad politická situácia v Afganistane a Pakistane. Práve túto debatu príde na Slovensko otvoriť pakistanský spisovateľ a svetovo uznávaný expert na medzinárodnú problematiku, Ahmed Rashid.

„Ideálna konferencia je prínosná z dvoch dôvodov. Kvôli zaujímavým panelom a kvôli ľuďom, ktorí so sebou prinášajú svoje jedinečné idey. Moja skúsenosť s GLOBSEC je, že spĺňa obe kritériá a som veľmi potešený, že som bol pozvaný opäť i tento raz,“ vyjadril sa Tim Judah, rešpektovaný reportér týždenníka The Economist.

Viac informácií o konferencii GLOBSEC nájdete na www.globsec.org