Hypotéka riešením vlastného bývania

Hypotéka riešením vlastného bývania

Potreba vlastného bývania je rovnako prirodzená ako naša túžba po partnerskom živote, sebarealizácii a ďalších základných veciach. Tí v strednej generácii a starší už berú vlastný byt či dom ako normálnu vec, no mladší ľudia často riešia problém, kde vlastne bývať. Mnohí volia počas štúdia na škole internáty, neskôr prenajaté byty či domy. No to nie je žiadne dlhodobé riešenie, preto vždy akosi príde na um potreba vlastného bytu či domu. Ako sa k takému niečomu dostať čo najjednoduchšie? Riešením býva hypotéka.

Čo je vlastne hypotéka

Hypotekárny úver je typ úveru, ktorý poskytuje najčastejšie banka či iná finančná inštitúcia dlžníkovi. V tomto prípade je úver prísne definovaný na splácanie nového bytu či domu, takže peniaze nemôžete použiť na iný účel. Navyše, ak už inú nehnuteľnosť vlastníte, tak ju založíte ako garanciu hypotéky. Pokiaľ nie, tak dom či byt, ktorý splácate, môže v prípade vašej platobnej neschopnosti automaticky pripadnúť veriteľovi.

Dobrá doba na hypotéky

Keďže úrokové miery sú v súčasnosti aj vďaka deflácii v Eurozóne na nízkej úrovni, je tu dobrý čas vziať si hypotéku na nový byt či dom. Vďaka efektu nižšej úrokovej miery sú totiž hypotéky rádovo lacnejšie a banke za ne zaplatíte menej peňazí. Vďaka lacnejším hypotékam rastie dopyt po nových nehnuteľnostiach, čo zase stimuluje stavebníctvo a aktivitu developerov. Nižšie ceny hypoték majú tak priaznivý vplyv na ekonomiku.

Hypotéka aj on-line

V dnešnej modernej dobe už nemusíte ísť osobne do sídla banky či inej inštitúcie, aby ste si vybavili hypotéku. Keďže internet výrazne uľahčil komunikáciu, niet divu, že hypotéku si dokážete vybaviť aj on-line na webe. Výhodou je, že vďaka rôznym nebankovým inštitúciám takto získate hypotéku na internete lacnejšie a hlavne rýchlejšie než klasickým spôsobom. Veríme, že si vďaka hypotéke doprajete vaše nové a kvalitné bývanie.