Kolektívne pôžičky alebo ako si ľahko, rýchlo a výhodne požičať

Kolektívne pôžičky už nie sú len čímsi nevídaným, riskantným a nevyskúšaným. V zahraničí už vcelku kvalitne konkurujú aj samotným bankám. V prípade kolektívnych pôžičiek ide vlastne o požičiavanie peňazí medzi jednotlivcami, ktorých spojí nejaká organizovaná pôžičková schéma. Vynechaním bánk ako sprostredkovateľa tak vznikajú viaceré najmä finančné výhody.

Výhodnejšie pre investora aj dlžníka

Možno je pravda, že kolektívne pôžičky predstavujú trocha vyššie riziko, zároveň však predstavujú aj oveľa lepšie výnosy. Zjednodušene povedané, kolektívne požičiavanie si znamená, že ten, kto má voľné finančné prostriedky ich poskytne tomu, kto ich potrebuje. Len teda bez účasti banky. Túto možnosť požičiavania si môžete poznať aj pod menom peer to peer pôžičky. V prípade týchto pôžičiek, tí, ktorí chcú investovať, získajú vyšší úrok ako v banke, a naopak tí, ktorí si chcú požičať získajú nižší úrok ako v banke.
Nejde o žiadnu novinku a vo svete sú kolektívne pôžičky už serióznou konkurenciou klasickým bankám. U nás tieto služby poskytuje napríklad aj spoločnosť Zinc Euro. Mnohí klienti si pôžičku v Zinc Euro vyberajú kvôli jasným výhodám, ktoré ponúka – nižšie úroky, žiadne extra poplatky, jednoduchá, prehľadná a zároveň bezpečná správa účtu online. Dôležitým faktorom je takisto aj rýchlosť spracovania žiadosti a oznámenie výsledku schvaľovacieho procesu. Nemusíte teda dlho čakať, kým zistíte, či vám požičajú tak, ako je zvykom v bankách. Okrem toho, všetko vybavíte online a jediné, čo potrebujete je teda pripojenie k internetu.

Kolektívne pôžičky predstavujú alternatívu pre tých, ktorí neradi vystávajú v radoch v bankách, potrebujú peniaze rýchlo, jednoducho a s menším úrokovým zadĺžením sa. Naopak, investori tu zase dokážu oveľa lepšie zarobiť.