Kurz eura voči doláru je v blízkosti štvormesačného minima

Kurz eura voči doláru je v blízkosti štvormesačného minima

Spoločná európska mena posilnila voči jenu.

Kurz eura voči doláru je v blízkosti štvormesačného minima
LONDÝN 26. marca (WEBNOVINY) – Hodnota spoločnej európskej meny voči doláru v utorok zostala v blízkosti štvormesačného minima.

Dôvodom boli obavy, že plán, na základe ktorého sa z nepoistených vkladov na Cypre prispeje na zahraničnú pomoc tejto krajine, by mohol byť súčasťou aj budúcich programov núdzovej pomoci v rámci eurozóny.

Kurz eura voči doláru bol stabilný na úrovni 1,2851 USD/EUR, čiže tesne nad pondelkovým minimom 1,2829 USD/EUR.

Japonský jen oslabil. Pôsobila naň totiž perspektíva agresívneho uvoľnenia menovej politiky zo strany Bank of Japan na jej zasadaní na budúci týždeň. Pokles jenu však bol obmedzený pre obavy zo situácie na Cypre a v širšej eurozóne. Dolár si voči jenu pripísal 0,1 % a stúpol na 94,26 JPY/USD. Euro oproti jenu tiež posilnilo o 0,1 %, a to na 121,08 JPY/EUR.

Maďarský forint v utorok voči euru stúpol na týždňové maximum, keďže zasadanie centrálnej banky krajiny neprinieslo pre trh nijaké neželané prekvapenia. Forint do 15:23 SEČ vzrástol o 1,02 % na 303,31 HUF/EUR. Česká koruna však oslabila o 0,05 % na 25,798 CZK/EUR a poľský zlotý klesol o 0,22 % na 4,177 PLN/EUR.