Láska vs. vzdialenosť

Láska vs. vzdialenosť

Veľakrát sa stáva, že z letnej lásky, ktorá začala ako nevinný flirt na diskotéke či na dovolenke, sa vykľuje skutočná láska, no veľkým problémom býva vzdialenosť. Vzťahy na diaľku bývajú ťažkým orieškom, nakoľko partneri musia čeliť rôznym prekážkam, ktoré ovplyvňujú celý ich vzťah. Najdôležitejším faktorom je dôvera. Bez nej vzťah na diaľku nemôže existovať. Partneri musia mať silnú vôlu, odhodlanie, silnú vôľu a veriť v ich lásku. Fyzická blízkosť je v partnerste veľmi dôležitá a nenahraditeľná, no kedže v takomto vzťahu je to o niečo zložitejšie, snažte sa aspoň o psychickú blízkosť. 

V dnešnej dobe je oveľa jednoduchšie udržiavať takýto vzťah, nakoľko vymožeností je veľa. Niekedy si mohli zaľúbenci posielať medzi sebou len listy, no dnes, vďaka vyspelej komunikácii na internete, môžu komunikovať v podstate stále. 
Kedže vzťahu na diaľku chýba predovšetkým fyzická prítomnosť, partneri si zvyknú okoreniť vzťah aj sexom cez webkameru, ktorý zvýši ich túžbu. Týmto si aspoň trocha nahradia fyzický kontakt, ktorý im tak chýba. 

Na jednej strane je výhodou, že po dlhom odlúčení sa partneri nevedia nabažiť samých seba, tešia sa na obyčajné veci, ktoré sú pre nich výnimočné, hoci inokedy ich považujete za nič nezvyčajné, ako napríklad ísť spolu do kina, dať si dobrú večeru, alebo len tak sa prechádzať ruka v ruke. Tieto chvíle sú veľmi vzácne a zvyčajne trvajú len chvíľu, preto si ich treba užiť čo najviac, pretože neviete, kedy ich budete môcť zase spolu zažiť. Možno práve odlúčenie vytvorí medzi vami puto a lepšie si uvedomíte, že partnera naozaj milujete a naďalej zotrváte v tomto vzťahu, ktorý je síce náročný, no neviete sa ho vzdať. 

Veľkým problémom vzťahov na diaľku je to, že neviete, resp. nemôžete kontrolovať partnera čo robí, s kým sa stretáva a iné veci, ktoré vás trápia. Tu však veľkú úlohu zohráva práve dôvera a zmierenie sa s tým, že každý z vás žije vlastný život a s tým je spojený aj spoločenský život. 

Žiarlivostné scény a častá kontrola partnera môže viesť k hádkam a dokonca až k rozchodu. Keď už raz vstúpite do takéhoto vzťahu, na začiatku si musíte určiť pravidlá, vďaka ktorým má váš vzťah šancu na prežitie.