Myslíte si, že máte startup? S pomocou Michala Suchobu naplňte jeho potenciál

Myslíte si, že máte startup? S pomocou Michala Suchobu naplňte jeho potenciál

Startup. Slovo, ktoré pozná už takmer každý. Myslíte si, že aj vy máte jeden v notebooku? Neviete, ako s ním ďalej naložiť? Nechajte si poradiť.

Čo to vlastne ten startup je a čo s ním naštartujem?

Startup nie je nič nové. Ako už veľa vo svete dlhodobo známych vecí, na Slovensku sme jeho čaro objavili až nedávno. V podstate ide o označenie začínajúceho podnikania, ktoré ešte nie je tak celkom zabehnuté a nevykazuje zisk. Na to, aby bol však startup skutočným startupom, mal by spĺňať predovšetkým 3 základné kritériá: škálovateľnosť, inovatívnosť a niekoľko násobný potenciál návratu investície.

O tom, že startup nie je žiadna prevratná novinka, svedčí napríklad aj fakt, že ako startupy začínali aj taký Google či Facebook. Jeden zo základných predpokladov slova startup je rýchly rast. Predovšetkým by však malo platiť základné pravidlo riadiace sa tzv. zdravým sedliackym rozumom: investujem 50, naspäť očakávam 500. Ak to v prípade vašej novej rozvíjajúcej sa firmy platí, gratulujeme, máte startup.

Hľadajte pomoc na správnych miestach

Množstvo ľudí vníma startup ako niečo, čo musí začínať v garáži, internátnej izbe, pivnici či na schodoch pred vaším panelákom. Nie je to však celkom pravda. Samozrejme, môžete svoje podnikanie rozbiehať trebárs aj na hojdacej sieti v záhrade, ale aj na Slovensku už existujú fondy, ktoré vám môžu pomôcť váš startup úspešne rozbehnúť.

Ak si myslíte, že aj vy máte v notebooku potenciálny startup, vypomôcť vám môže trebárs aj Miller Invest, ktorý sa špecializuje práve na podporu nových a nádejných startupov. Jedným z investorov je aj Michal Suchoba, odborník s dlhoročnou praxou v oblasti.

To, že potrebujete so svojím projektom pomôcť nie je žiadnym dôvodom na hanbu. Práve naopak. Úspechom je už len to, že disponujete niečím originálnym, nápaditým a zaujímavým.

Fakt, že nemáte dostatok financií na to, aby ste svoje podnikanie doviedli do úspešného konca je len prekážkou na ceste k úspechu. Aj to však vyriešite s pomocou Miller Invest.