Moody’s ponechala francúzskym bankám negatívny výhľad

Moody’s ponechala francúzskym bankám negatívny výhľad

Investori na akciovom trhu pondelkovú správu agentúry Moody’s ignorovali a francúzske banky posilnili.

Moody's ponechala francúzskym bankám negatívny výhľad
PARÍŽ 25. marca (WEBNOVINY) – Medzinárodná ratingová agentúra Moody’s ponechala štyrom najväčším francúzskym bankám negatívny výhľad.

Za dôvod označila ich pokračujúcu závislosť od získavania financií na medzibankovom trhu.

Napriek veľkému pokroku, ktorý dosiahli BNP Paribas, Credit Agricole, Société Générale a BPCE pri zvýšení objemu vkladov a znížení objemu poskytnutých úverov "financie z medzibankového trhu v závere roka 2012 tvorili 35 % hotovosti v rámci bilancie týchto štyroch najväčších bankových skupín," uviedla v pondelok agentúra.

Okrem toho podmienky recesie vo veľkej časti Európy môžu podľa ratingovej agentúry Moody’s tiež postihnúť úverové portfóliá týchto bánk, hlavne vzhľadom na ich podnikanie v Taliansku a Španielsku. Zároveň však uviedla, že v tomto roku v porovnaní s vlaňajšom očakáva zlepšenie zisku veľkých francúzskych bánk, keďže v minulom roku niektoré z nich poškodili jednorazové odpisy.

Investori na akciovom trhu pondelkovú správu agentúry Moody’s ignorovali a francúzske banky posilnili. Pomohol im celkový rast trhu po tom, ako sa dosiahla dohoda o poskytnutí núdzovej pomoci Cypru, ktorá odvrátila hrozbu odchodu krajiny z eurozóny. Akcie Credit Agricole do 9:26 SEČ stúpli o 3 %, Société Générale posilnila o 2,2 %, banka Natixis patriaca do skupiny BPCE stúpla o 3,2 % a akcie BNP Paribas zdraželi o 2 %.