Nákupy so spotrebným úverom sa vám oplatia!

Spotrebný úver je bankovým produktom, ktorý môžete použiť na kúpu vami vybraného spotrebného tovaru. Či už ide o nákup elektroniky, vybavenia domácnosti, či kúpu lacnejšieho automobilu. Vďaka spotrebnému úveru premeníte svoje želanie novej televízie či práčky pomerne jednoducho a rýchlo. Pýtate sa sami seba, prečo by ste strácali čas s vybavovaním spotrebného úveru, ak dnešný trend ukazuje, že nákupy na splátky ponúkajú takmer všetky väčšie spoločnosti predávajúce spotrebné tovary. Je síce pravdou, že vybavenie spotrebného úveru predstavuje zdĺhavejší a zložitejší proces ako je to v prípade nákupu na splátky.

10549227_774051689343473_2157220147066481768_o

Avšak, výhodou bankového spotrebného úveru oproti nákupu na splátky je nižšia úroková sadzba, kedy rozdiel skutočne pocítite a verte, že vám to stojí za pár chvíľ trpezlivosti. Úroková miera pri nákupe na splátky sa môže vyšplhať až na 30%, kým spotrebný úver si dokážete vybaviť už pri úrokovej miere pohybujúcej sa okolo 12%. Za najväčšiu výhodu spotrebných úverov môžeme považovať fakt, že vaše súčasné potreby sú uspokojené takmer okamžite, pričom nemusíte čakať, kým si na vaše želanie či potrebu nasporíte peniaze.

Podmienky získania spotrebného úveru sú u väčšiny slovenských bánk rovnaké alebo aspoň obdobné. Po prvé, žiadateľ musí byť občanom Slovenskej republiky. Takisto je potrebné, aby bol váš trvalý pobyt na území Slovenskej republiky. Na to, aby ste získali spotrebný úver v akejkoľvek banke musíte mať minimálne osemnásť rokov. Môžete sa stretnúť aj s maximálnym vekovým ohraničením, ktoré najčastejšie býva stanovené na vek 65 rokov. Spolu s dokladmi totožnosti musíte pri žiadosti o spotrebný úver predložiť aj potvrdenie o trvalom príjme a keďže väčšina bánk je pri poskytovaní úverov veľmi opatrná, maximálnu výšku úveru, ktorý vám môže poskytnúť určuje na základe spoločných príjmoch a výdavkoch celej rodiny.