Nissan a Honda evidovali výrazný prepad predaja áut v Číne

Nissan a Honda evidovali výrazný prepad predaja áut v Číne

Predaj výrobcu áut Nissan Motor na čínskom trhu klesol vo februári medziročne o 46 %, zatiaľ čo spoločnosť Honda Motor predala v krajine o 27,1 % menej áut ako pred rokom.

Nissan a Honda evidovali výrazný prepad predaja áut v Číne
PEKING 4. marca (WEBNOVINY) – Japonské automobilky Nissan Motor a Honda Motor evidovali vo februári výrazný pokles predaja na čínskom trhu.

Spoločný čínsky podnik Nissanu a firmy Dongfeng Automobile Group vo februári v krajine predal 58 200 áut, čo bolo o 46 % menej ako v rovnakom období vlaňajška. V januári sa jeho predaj v Číne medziročne zvýšil o 22,2 %.

Údaje sú však skreslené, keďže minulý rok pripadli týždňové oslavy nového lunárneho roka v Číne na január, zatiaľ čo tento rok začali až od 9. februára. Za prvé dva mesiace tohto roka automobilka predala v Číne 174 tis. áut, čo predstavuje pokles oproti rovnakému obdobiu minulého roka o 14,1 %.

Na čínskom trhu vo februári zaznamenala pokles predaja aj automobilka Honda. Jej spoločný podnik v Číne predal na tomto trhu vo februári 32 024 automobilov, čo predstavuje medziročný pokles o 27,1 %.

V januári naopak jej predaj poskočil o 22 %. Za január a február sa predaj Honda Motor v Číne znížil o 4,1 % na 79 272 áut. Honda tiež vyrába v Číne automobily v spolupráci s firmou Dongfeng Motor Group.