PayPal s novým vrcholovým manažmentom pre Európu

PayPal s novým vrcholovým manažmentom pre Európu

PayPal dosadil do funkcie General Manager of Greater Europe Stanleyho Wachsa a generálnym manažérom pre západnú Európu sa stal Luca Cassina.

PayPal s novým vrcholovým manažmentom pre Európu

BRATISLAVA 28. marca (WBN/PR) – PayPal včera oznámil dosadenie Stanleyho Wachsa do funkcie generálneho manažéra regiónu širšej Európy (Škandinávia, stredná a východná Európa a Turecko). Prevezme pozíciu po Lucovi Cassinim, ktorý sa postaví do čela aktivít PayPalu v západnej Európe (Francúzsko, Taliansko, Španielsko, Holandsko a Belgicko).

Obaja senior manažéri majú rozsiahle skúsenosti s rozvojom nových obchodných modelov a platobných produktov, formovaním strategických partnerstiev s bankami a platobnými sieťami. Stanley Wachs povedie regionálnu obchodnú stratégiu spoločnosti PayPal, obchod, partnerstvo a prijímanie najnovších inovácií v oblasti platobných produktov spoločnosti PayPal zo strany obchodníkov. Bude tiež zodpovedný za budovanie pozície PayPal ako lídra v online a mobilných platbách, rovnako ako za rozšírenie geografickej pôsobnosti spoločnosti PayPal na rýchle rastúcich domácich aj cezhraničných trhoch Škandinávie, strednej a východnej Európy a Turecka.

„Teším sa na to, že budem mať šancu implementovať stratégiu PayPalu v regiónoch s takým potenciálom. PayPalu sa ponúka príležitosť na rast a využijeme ju na to, aby sme naše služby rozšírili vo viacerých krajinách. Rok 2012 bol pre našu spoločnosť výnimočným a som šťastný, že môžem byť súčasťou takého talentovaného tímu, ktorý vytvára budúcnosť peňazí a mení spôsob, akým svet dnes nakupuje a platí,“ hovorí Stanley Wachs.

Luca Cassina bude dohliadať na manažment spoločnosti v jednotlivých krajinách, rozvíjať expanziu do ďalších odvetví a vytvárať stratégiu spoločnosti PayPal pre partnerstvo s kľúčovými regionálnymi partnermi na trhu finančných služieb.

„Teším sa na svoju novú rolu v čase, keď inovatívne technológie pre online a mobilné platby prinášajú v západnej Európe revolúciu v spôsoboch, akými ľudia nakupujú a platia,“ hovorí Luca Cassina. „Vždy ma bavilo vytvárať nové príležitosti na trhu a predstavovať prelomové produkty, ktoré umožnia obchodníkom a zákazníkom bezpečnejšiu interakciu. Verím, že PayPal je v jedinečnej pozícii etablovať sa v tejto novej ére obchodu, vykonávaného prostredníctvom rôznych obchodných kanálov.“

Stanley Wachs nastúpil do PayPalu v novembri 2011 ako riaditeľ pre stratégiu a rozvoj pre Európu, Blízky východ a Afriku. Predtým pracoval na rôznych pozíciách vo Western Union. Absolvoval European Business School a vyštudoval INSEAD’s International Executive Programme.

Luca Cassina začal v PayPale v Taliansku v roku 2007. Predtým Luca pracoval ako Country Manager vo Švajčiarsku pre globálnu nórsku spoločnosť Schibsted Classified Media. Luca Cassina má bakalársky titul z Business Administration z Bocconi University v talianskom Miláne.

O spoločnosti PayPal
PayPal je rýchlejší a bezpečnejší spôsob, ako platiť alebo si nechať zaplatiť cez internet. Služba umožňuje ľuďom posielať platby bez toho, že by zdieľali finančné informácie, s možnosťou flexibilného platenia prostredníctvom svojich PayPal účtov, bankových účtov (na určitých trhoch) a kreditných či debetných kariet. PayPal je spoločnosť patriaca eBay (Nasdaq:EBAY) a s viac než 117 miliónmi aktívnych účtov vo viac než 190 krajinách a 25 menách na celom svete je dôležitým globálnym hráčom, umožňujúcim rozvoj e-commerce. PayPal má hlavné sídlo v San José v Kalifornii a jeho medzinárodné stredisko sa nachádza v Singapure. Viac informácií o spoločnosti nájdete na webe na adrese https://www.paypal.com.