Podľa francúzskeho premiéra vláda nerokuje o vstupe do PSA

Podľa francúzskeho premiéra vláda nerokuje o vstupe do PSA

Premiér Jean-Marc Ayrault povedal, že automobilka PSA Peugeot Citroën štát nepožiadala, aby v nej prevzal podiel a vláda sa podľa neho touto témou nezaoberá.

202486_f520-150x150
PARÍŽ 8. februára (WEBNOVINY) – Automobilka PSA Peugeot Citroën nepožiadala francúzsku vládu, aby v nej prevzala podiel, vyhlásil premiér krajiny Jean-Marc Ayrault.

Šéf kabinetu zároveň v piatok dodal, že vláda sa touto témou nezaoberá. Minister pre rozpočet Jerome Cahuzac však v ten istý deň konštatoval, že francúzska vláda uvažuje o možnosti prevzatia podielu v PSA.

Na otázku, či Francúzsko môže investovať do PSA a podporiť tak automobilku, Cahuzac povedal: "Je to možné…Táto spoločnosť nesmie a nemôže zmiznúť a my musíme urobiť všetko pre to, aby táto firma prežila."

Francúzsky denník Liberation s odvolaním sa na nemenované zdroje skoršie uviedol, že vláda by zasiahla v prípade, ak by skupina nemala iné východisko a nebola by schopná poradiť si so zväčšujúcimi sa stratami.

Spoločnosť PSA Peugeot Citroën má na Slovensku závod v Trnave. Ten je technologicky najnovší v celej skupine. Strategická investícia, ktorú francúzsky koncern oznámil v januári 2003, dosiahla do začatia výroby 700 mil. eur. V júni 2006 sa začala výroba modelu Peugeot 207.

Už v prvom štvrťroku 2009 prišla na trh novinka Citroën C3 Picasso, ktorá sa vyrába výhradne na Slovensku. Investície do jeho výroby dosiahli ďalších 100 mil. eur. V novembri 2011 začal závod s výrobou modelu Peugeot 208. Momentálne zamestnáva približne 3000 ľudí.