Prečo investovať do striebra?

Prečo investovať do striebra?

Zatiaľ čo vlády tlačia podľa svojej potreby a rozhodnutia bez nášho vedomia papierové peniaze, ktoré strácajú na hodnote a spôsobujú veľké výkyvy na burzách sveta, striebro je drahý kov, ktorý rovnako ako zlato má svoju hodnotu po celé roky. Navyše je potrebný pre priemyselnú výrobu a jeho cena rapídne rastie. Výborným spôsobom investície do striebra a ochrane proti inflácii je teda nákup strieborných odliatkov či mincí.
V súčasnej dobe je investičné striebro najviac rozšírené v USA, na Strednom východe ako aj v niektorých ázijských krajinách. V Európe sú na popredných priečkach najmä severské štáty. Pravdou je, že na Slovensku doteraz investori uprednostňovali prevažne zlato. Z dôvodu vývoja pomeru cien týchto dvoch drahých kovov sa ale začína aj u nás tento stav pomaly meniť.
Keďže sa rezervy striebra stále stenčujú, dopyt už teraz prevyšuje ponuku. Následkom toho je už spomínaná zvyšujúca sa cena striebra. Stúpajúca hodnota zlata navyše vyvoláva väčší záujem investorov o striebro. Kvôli lepšiemu rozdeleniu rizika sa ale nakupujú oba drahé kovy, čím sa cena striebra ešte viac posilňuje.