Realitný boom ovládol Bratislavu

Realitný boom ovládol Bratislavu

Odborníci varujú pred vznikom bubliny, ich slová sa však zatiaľ neukázali ako pravdivé. V hlavnom meste Slovensko sa stavia skutočne vo veľkom a prakticky v každej mestskej časti rastú nové developerské projekty. Ťažia aj z toho, že v hlavnom meste je stále veľa miest, kde v minulosti stáli výrobné podniky, ktoré sú už dlhý čas opustené a čakalo sa, čo s nimi bude. Asi každý bude súhlasiť, že lepšie mať novú peknú bytovku, než nebezpečnú rozpadávajúcu sa budovu bývalej fabriky.

Príkladom okolie prístavu

Ešte pred dvadsiatimi rokmi vyzeralo územie okolo prístavu na bratislavskej strane priam hrozne. Bolo to zapríčinené aj tým, že na území bývalej Apolky vládol zákaz stavať bytové jednotky, keďže pôda bola stále plná chemikálií. Po výstavbe Mosta Apollo sa stav zlepšil, prišli nové developerské projekty, pri ktorých sa vyčistila pôda a mohlo sa stavať. Dnes tam nájdeme už existujúce a takisto nové realitné projekty.

Boom je markantný                   

Predaj realít v Bratislave sa dočkal veľkého boomu, ktorý navyše stále trvá. Stavajú sa nové projekty a keďže hlavné mesto je stále cieľovou destináciou pre mnohých Slovákov, prichádzajúcich sem za prácou, niet divu, že sa hovorí o realitnom boome, ktorý nemá obdoby.

Pri kúpe pomôže maklér

Nepochádzate priamo z Bratislavy a neviete sa tak zorientovať v ponuke voľných bytov či rodinných domov? Nevadí. Na to práve sú realitní makléri, aby vám ukázali, do akých stavieb sa oplatí investovať a kúpiť. Maklér vám v tomto poradí skutočne zrejme najlepšie.