Rumunský Petrom investuje 400 miliónov eur do ťažby ropy

Rumunský Petrom investuje 400 miliónov eur do ťažby ropy

Prvým ropným ložiskom, do ktorého bude firma investovať je Suplacu de Barcau s možnosťou ťažby dlhšou ako 50 rokov.

Rumunský Petrom investuje 400 miliónov eur do ťažby ropy
KUREŠŤ 29. marca (WEBNOVINY) – Najväčšia rumunská ropná a plynárenská spoločnosť Petrom, ktorej majoritným majiteľom je rakúska firma OMV, plánuje do roku 2015 investovať 400 mil. eur do projektov ďalšej ťažby ropy z existujúcich ložísk.

Spoločnosť o tom informovala vo vyhlásení, ktoré zverejnila v piatok.

Prvým ropným ložiskom do ktorého bude investovať, a to 200 mil. eur, je Suplacu de Barcau na severozápade krajiny s možnosťou ťažby dlhšou ako 50 rokov.

Denná ťažba ropy z tohto ložiska sa podieľa zhruba 10 percentami na celkovej produkcii Petromu.

"Ťažíme z dlhodobo využívaných ložísk a za posledné roky sme boli schopní obmedziť pokles ťažby na zhruba 1 % ročne," povedala šéfka Petromu Mariana Gheorgheová.

"V súčasnosti uspokojujeme približne 40 % dopytu po rope a plyne v Rumunsku. Projekty ďalšej ťažby z existujúcich ložísk sú a budú nevyhnutné pre udržanie stabilnej produkcie," poznamenala.

Petrom je najväčšou ropnou a plynárenskou spoločnosťou v juhovýchodnej Európe. Svoje ropné produkty distribuuje na trhoch Rumunska, Moldavska, Bulharska a Srbska, a to prostredníctvom siete približne 800 benzínových staníc prevádzkovaných pod značkami Petrom a OMV.