Rýchlo získané peniaze by väčšinu Slovákov nevyhnali z práce

Rýchlo získané peniaze by väčšinu Slovákov nevyhnali z práce

Tretina Slovákov by rýchlo získane peniaze dala do bývania.

Rýchlo získané peniaze by väčšinu Slovákov nevyhnali z práce
BRATISLAVA 7. marca (WEBNOVINY) – Tretina Slovákov by nečakane nadobudnutý veľký obnos peňazí investovala do kúpy nehnuteľnosti alebo splatenia hypotéky.

Vyplynulo to zo zistení prieskumu Eurobarometer z uplynulého roka.

Otázka zabezpečenia vlastného bývania je najpálčivejšia najmä u mladých ľudí. Viac ako polovica Slovákov vo veku od 25 do 34 rokov totiž v súčasnosti stále býva s rodičmi.

Trh s nájomnými bytmi na Slovensku podľa analýzy Poštovej banky viac – menej chýba a ak sa teda mladí ľudia rozhodnú osamostatniť, bez úveru na bývanie sa dnes zväčša nezaobídu.

Viac než štvrtina Slovákov by nadobudnuté prostriedky uložila do banky, prípadne ich investovala do cenných papierov. Slováci tak už aj pri hypotetických úvahách myslia na zabezpečenie sa do budúcnosti.

Tá odvážnejšia pätina z nás by získané prostriedky investovala do rozbehnutia vlastného biznisu. Byť sám sebe pánom je podľa Poštovej banky najčastejším dôvodom, pre ktorý sa ľudia rozhodnú naštartovať vlastné podnikanie. A práve chýbajúci kapitál je prekážkou, pre ktorú mnohí Slováci o začatí podnikania zatiaľ neuvažujú.

Rýchle auto, cesta okolo sveta či luxusná kabelka. Nečakane nadobudnuté prostriedky by na splnenie snov využilo 14 % Slovákov. Kúpiť si to, po čom nám srdce piští, síce poteší, ale určite nie je podľa analýzy Poštovej banky vhodné nechať všetky peniaze len tak rozkotúľať.

Ani rýchlo nadobudnuté peniaze by však pre drvivú väčšinu z nás neboli dôvodom zanevrieť na prácu. Len 3 % Slovákov totiž uviedli, že by v prípade nečakaného dedičstva pracovali menej, či prestali pracovať úplne.