S hypokalkulačkou sa rýchlo zorientujete vo svete hypoték

bank-note-209104__180Bývať vo vlastnom je snom každého. No len málokto má na to, aby si dokázal kúpiť dom či byt z úspor. Väčšina z nás je tak odkázaná na hypotéky, ktoré ponúkajú všetky bankové inštitúcie za rôznych podmienok. Vyznať sa v hypotékach nie je nič jednoduché, a preto vám v dnešnom článku predstavíme pomocníka, ktorý vám to značne uľahčí – hypokalkulačku.

Čo je hypokalkulačka?

Je to online nástroj, ktorý zadarmo zisťuje a porovnáva podmienky najrôznejších bánk poskytujúcich hypotéky. Stačí, ak do nej zadáte niekoľko parametrov a už to ide. Za pár sekúnd zistí, čo vám vie, ktorá banka ponúknuť, zúži výber na tie najlepšie ponuky. Vďaka tomu ušetríte čas, pretože nemusíte fyzicky obiehať všetky banky ako kedysi.

Čo ešte hypokalkulačka dokáže?

V podstate všetko, čo potrebujete ohľadom hypoték vedieť. Najprv jej však musíte poskytnúť údaje, podľa ktorých hypokalkulačka vyhodnotí, ktorá banka vám hypotéku teoreticky poskytne, a ktorá to urobí za najvýhodnejších podmienok. Medzi tieto údaje patrí účel hypotéky, suma, ktorú si chcete požičať, dĺžka fixácie, doba splácania hypotéky a kúpna cena nehnuteľnosti. Po zadaní údajov vám kalkulačka vyráta výšku mesačnej splátky a výšku úrokovej sadzby.

Oceníte aj hypokalkulačku refinancovania

Ruka s rukou ide popri hypotéke aj refinancovanie hypotéky. Dnes nie je nič výnimočné, ani nezvyčajné, ak človek refinancuje svoju hypotéku. A práve na tieto prípady nájdete na internete kalkulačku refinancovania hypotéky, ktorá funguje na podobnom princípe ako hypokalkulačka. Stačí zadať požadované údaje a do pár sekúnd máte výsledky.

Hypokalkulačka je online nástroj, ktorá vám ľahko a rýchlo dokáže zobraziť ponuky podľa vami zadaných kritérií. No neznamená to, že vám vyberie konkrétnu hypotéku.