Skúsenosti s PARTNERS GROUP SK: tvrdá škola, no za osobnú slobodu to stojí

Skúsenosti s PARTNERS GROUP SK: tvrdá škola, no za osobnú slobodu to stojí

K finančnému sprostredkovaniu sa dostal, keď mal 19 rokov ešte počas vysokej školy. Bez praxe, ale s veľkými očakávaniami. A aj keď začiatky sprevádzali odmietnutia potenciálnych klientov, naučil sa ich nebrať osobne. „Neodmietali mňa, ale službu. Presvedčil som ich znalosťou problematiky trhu a kvalitným riešením ich osobných financií,“ hovorí Peter Predný. Po siedmich rokoch v biznise je z neho úspešný manažér. Podniká pod hlavičkou PARTNERS GROUP SK. 

ZAČÍNAL OD NULY

„Vo financiách som nikdy predtým nerobil. Dostal som šancu, ako mladý chalan s potenciálom,“ spomína Peter Predný na svoje začiatky. Do PARTNERS GROUP SK ho odporučil prezident basketbalového klubu, kde hrával. „Dnes som mu za to vďačný. Dostal som možnosť podnikať, vzdelanie v praxi, a rovnako aj garanta, ktorý mi dal veľmi slušný základ. Pomohol mi posunúť sa profesijne, ale aj  osobnostne,“ opisuje.

Vytvorené podmienky mu umožnili pustiť sa do podnikania vo finančnom sprostredkovaní naplno, čo bola v tom čase výborná príležitosť na získanie praxe popri škole. „Toto rozhodnutie vnímam dnes ako kľúčové. Keď sa moji rovesníci dostali po škole na trh práce, chýbala im prax, ja som mal už kariéru a podnikanie rozbehnuté,“ pochvaľuje si.

Dnes, z pozície manažéra, plánuje pomáhať pri reforme finančného sprostredkovania na Slovensku s cieľom zvyšovať finančnú gramotnosť Slovákov, cez otváranie nových klientskych centier inštitucionalizovať služby finančného sprostredkovania. Vidí sa tiež pri expanzii spoločnosti a jej služby v zahraničí.

ZA SLOBODOU V PODNIKANÍ VIDÍ SEBADISCIPLÍNU

„Na začiatku sú dve najťažšie veci. Prvá je odmietnutie, ktoré netreba brať osobne, lebo ľudia neodmietajú mňa, ale službu, ktorej benefity ešte nepoznajú. Druhá vec je zvládnutie slobody,“ zamýšľa sa Peter Predný.

Je presvedčený, že slobodu v zamestnaní by chcel každý, no dôležité je, ako sa s ňou narába. „V štandardnom zamestnaní má človek pracovnú dobu a úlohy mu zadáva niekto iný. U nás už od začiatku vedieme spolupracovníkov k slobode v rozhodovaní, kedy a s kým bude spolupracovať a aj v tom,  ako dlho bude pracovať,“ pokračuje. Naráža tak na otázku sebadisciplíny, ktorej sa síce dá naučiť, ale vyžaduje si to určitý dril.

DOBRÝ MANAŽÉR MUSÍ BYŤ LÍDER     

Ako sa dá postúpiť v PARTNERS GROUP SK? Peter Predný hovorí o troch základných fázach kariérneho vývoja. Prvá je fáza učenia, pri ktorej sa musel naučiť systému práce, finančných  produktov, obchodnej komunikácie a príprave finančných plánov. V druhej – fáze manažovania, bolo potrebné naučiť sa manažovať najskôr samého seba, prebrať zodpovednosť za rozhodnutia, dodržiavať dohody a premyslene plánovať prácu. V poslednej, tretej fáze, sa z manažéra stáva líder, ktorý mentoruje a učí mladších kolegov. „Sám som vďačný kolegom, ktorí sú zaradením vyššie ako ja, predávajú mi nedoceniteľné know-how, čím sa v podnikaní vyhnem systému pokus – omyl,“ pochvaľuje si P. Predný.

Podnikanie pod dohľadom skúsenejších kolegov a samotnou spoločnosťou PARTNERS GROUP SK mu umožňuje osobnostne, kariérne, ale aj finančne rýchlejšie rásť. O tom, že má tento systém zmysel vypovedajú spokojní klienti.

ZÍSKAL NADHĽAD, ALE AJ ŽIVOTNÚ PARTNERKU

Vo financiách pôsobí sedem rokov a podnikanie pod hlavičkou PARTNERS GROUP SK si pochvaľuje. „Vďaka tomuto biznisu som spoznal svoju životnú partnerku, získal uznanie okolia aj rodiny, nové priateľstvá a známosti. Tie využívam v osobnom aj pracovnom živote,“ vymenúva Peter Predný.

Je presvedčený, že vytvorené pracovné prostredie a situácie, ktoré denne zažíva so spolupracovníkmi aj s klientmi, mu prinášajú väčší nadhľad. „Vážim si rodinné a priateľské vzťahy a oceňujem zásluhový princíp, ktorý je v našej branži nastavený,“ dodáva.

BIZNIS VNÍMA AKO ŽIVOTNÝ ŠTÝL, NIE PRÁCU

Zaujímalo nás, ako vyzerá typický deň finančného sprostredkovateľa. „Mnoho ľudí si myslí, a niektorí to aj tak prezentujú, že naša robota je len o vysedávaní na káve a nič nerobení. Nie je to tak,“ tvrdí  Peter Predný.

Každý deň je uňho iný, záleží, aký plný má diár, a čo je v ten deň jeho prioritou. „Väčšinu dňa strávim s klientmi a spolupracovníkmi, alebo na pohovoroch s novými uchádzačmi,“ opisuje manažér. „Svoj biznis vnímam skôr ako životný štýl a nie prácu, popri práci stíham aj súkromné aktivity. Všetko závisí od toho, ako si deň naplánujem,“ uzatvára.