SP eviduje vyše 330 tisíc dohodárov, ich počet stúpol

SP eviduje vyše 330 tisíc dohodárov, ich počet stúpol

V porovnaní s koncom januára tohto roka, kedy zamestnávatelia prihlásili do registra cez 297 tisíc pracovníkov robiacich na dohodu, ide o nárast vyše 14%.

SP eviduje vyše 330 tisíc dohodárov, ich počet stúpol
BRATISLAVA 18. februára (WEBNOVINY) – Sociálna poisťovňa (SP) v súčasnosti eviduje 339 552 dohodárov.

V porovnaní s koncom januára tohto roka, kedy zamestnávatelia prihlásili do registra cez 297 000 pracovníkov robiacich na dohodu, tak ide o nárast vyše 14%.

Ako informoval hovorca SP Peter Višváder v údaji sú zahrnutí ľudia pracujúci na dohodu o vykonaní práce, dohodu o pracovnej činnosti, dohodu o brigádnickej práci študenta, dohodu o brigádnickej práci študenta bez dôchodkového poistenia a na dohodu o brigádnickej práci študenta len s dôchodkovým poistením. Januárové čísla sa môžu podľa Višvádera ešte v nasledujúcich mesiacoch zásadne meniť nakoľko je štatistika priebežná.

Ku koncu januára tohto roka najviac, až 87 404 dohôd, evidovala SP pri pracovnej činnosti s pravidelným príjmom. Ďalších viac ako 20 tisíc malo príjem nepravidelný.

"Dohôd o vykonaní práce s pravidelným príjmom bolo 47 662 a s nepravidelným príjmom ďalších 39 685. Na dohodu o brigádnickej práci študenta s pravidelným príjmom pracovalo 46 291 študentov a s nepravidelným príjmom 4 695 študentov," informoval Višváder.

Ako pokračoval na dôchodkové poistenie pri dohode o brigádnickej práci študenta s pravidelným príjmom zaevidovali 17 977 dohôd a s nepravidelným príjmom 2 502 dohôd. Brigádnickú prácu bez dôchodkového poistenia s pravidelným príjmom vykonáva na dohodu 28 687 študentov, s nepravidelným príjmom 2 346 študentov.

Ku koncu vlaňajška registrovala Sociálna poisťovňa viac ako 642 tisíc dohôd. Od začiatku tohto roka majú zamestnávatelia povinnosť pracovníkov, ktorí robia na dohodu, prihlasovať vždy pred začatím výkonu ich činnosti a odhlasovať po ukončení právneho vzťahu.