Španielsky premiér prisľúbil nové fiškálne reformy

Španielsky premiér prisľúbil nové fiškálne reformy

Cieľom druhej vlny reforiem podľa Mariana Rajoya bude podpora tvorby pracovných miest pre mladých ľudí a zmenšenie daňového zaťaženia malým a stredným podnikom.

Španielsky premiér prisľúbil nové fiškálne reformy
MADRID 20. februára (WEBNOVINY) – Španielsko za rok 2012 vykáže pokles deficitu verejných financií pod úroveň 7 % hrubého domáceho produktu (HDP).

Povedal to v stredu španielsky premiér Mariano Rajoy v prejave o stave krajiny. Podľa jeho slov vláde sa podarilo vlani zredukovať deficit verejných financií o 21 mld. eur.

Vyhlásil, že jeho vláda nezmierni svoje úsilie o obrat v ekonomike Španielska.

"Prvým cieľom tejto vlády je obrat situácie. Toto sa len začalo. Cesta k tvorbe pracovných miest je dlhá," dodal.

Rajoy ďalej uviedol, že onedlho predstaví novú sériu fiškálnych reforiem s cieľom podporiť tvorbu pracovných miest pre mladých ľudí a zmenšiť daňové zaťaženie malých a stredných podnikov. "Vláda spustí druhú vlnu reforiem, ktorej cieľom bude hospodársky rast a tvorba pracovných miest," vyhlásil. Malým podnikom sľúbil čerpanie úverov s podporou ministerstva financií.

Španielsky premiér zároveň ohlásil skoré predloženie nových zákonov zameraných na prísnejšiu reguláciu finančných aktivít politických strán a na odstránenie korupcie. Okrem toho avizoval reformu trestného zákona s cieľom zaviesť tvrdšie sankcie za korupciu medzi vysokopostavenými politickými predstaviteľmi.