Spišské Embraco prijme desiatky zamestnancov

Spišské Embraco prijme desiatky zamestnancov

Ku koncu roka 2012 pracovalo vo firme 2451 ľudí. Embraco Slovakia je tak najväčším zamestnávateľom na Spiši.

Spišské Embraco prijme desiatky zamestnancov
SPIŠSKÁ NOVÁ VES 15. februára (WEBNOVINY) – Embraco Slovakia, s.r.o. Spišská Nová Ves plánuje v tomto roku prijímať nových zamestnancov.

Spoločnosť v súčasnosti predpokladá nárast počtu pracovných miest o 68. Už vlani firma prijala pri nábehu novej výrobnej linky 232 ľudí. Ku koncu minulého roku spoločnosť zamestnávala 1995 kmeňových a 456 lízingových zamestnancov, spolu teda 2 451 ľudí.

Predpokladaný počet nových zamestnancov nemusí byť podľa generálneho riaditeľa Embraco Slovakia Norberta Bratha konečný. V tomto roku má Embraco viacero plánov, ktoré si v prípade úspešnej realizácie vyžiadajú ďalšie investície a nové pracovné miesta.

"Každý rok korporácia prehodnocuje nové projekty a investície. A slovenský závod patrí na základe svojich 15-ročných skúseností a výsledkov vždy medzi vážnych kandidátov,“ uviedol generálny riaditeľ. Najnovšie ohlásenou investíciou na Spiši je 2,5 milióna eur na technologické centrum v rámci laboratórií.

"V tomto roku si pripomíname 15 rokov od začiatku výroby a súčasnosť jasne potvrdzuje správnosť rozhodnutia, ktoré koncom roka 1997 viedlo k založeniu závodu,“ uviedol Brath. Spoločnosť vlani na Spiši vyrobila 4,4 milióna kompresorov a kondenzačných jednotiek a takmer celú produkciu, približne 4,3 mil. kusov, aj predala. Prekonala doposiaľ rekordné čísla z roku 2007.

Tržby spoločnosti za minulý rok dosiahli 217,5 mi. eur, čo je najvyššia hodnota od začiatku výroby. "Náš úspech spočíva v rozmanitej geografickej štruktúre našich zákazníkov, od Ázie, cez Latinskú Ameriku a Európu až po krajiny bývalého Sovietskeho zväzu,“ dodal Brath. Práve v Moskve od januára pôsobí nová obchodná jednotka, ktorá manažérsky podlieha slovenskému závodu.

Embraco Slovakia nedávno investovalo 1,8 mil. amerických dolárov do kúpy hlbokoťažného lisu, ktorý závodu prinesie sebestačnosť vo výrobe obalov pre kompresory. Medzitým by už na jar mala zamestnancom začať slúžiť nová sociálno-administratívna budova v areáli závodu. Embraco je globálnym lídrom vo výrobe hermetických kompresorov pre chladenie. Ročne dokáže vyprodukovať vyše 30 miliónov výrobkov. Vo svojich prevádzkach v Brazílii, Číne, na Slovensku, v Taliansku, Mexiku a USA zamestnáva 12 000 pracovníkov.