Spotrebný úver vám dopraje splnenie snov

Spotrebný úver vám dopraje splnenie snov

Poznáte ten pocit, keď mesiac v práci naplno makáte, ťaháte nadčasy, ale na výplatu potom čakáte týždeň či dva? Vy viete, že tie peniaze dostanete a že vám prídu na účet, že ste si ich odpracovali, no vy musíte čakať. A v rovnakom čase si povedzme chcete kúpiť auto, alebo nový televízor, ktorý je v perfektnej akcii, či chcete ísť na dovolenku. Čo v takej chvíli robiť? Jedným z riešení je spotrebný úver. Tento typ úveru je konkrétne viazaný na spotrebu danej veci, ktorú si kupujete. Peniaze môžete využiť len na túto vec a ich použitie musíte aj dokladovať. Spotrebný úver je medzi Slovákmi veľmi populárny, pretože je naozaj akousi miestenkou k splneniu našich snov.

Výhody spotrebného úveru

Veľkou výhodou je určite to, že keďže sa úver viaže na konkrétnu vec  a použitie financií je potrebné dokladovať, tak aj úroky sú o niečo nižšie než pri bezúčelovom úvere. V tomto prípade veriteľ presne vie, na čo peniaze použijete a má garanciu, že mu toto použitie aj dokážete. Preto sú úrokové sadzby o niečo nižšie než vtedy, ak veriteľ „len tak“ požičia dlžníkovi určitú finančnú sumu.

Nevýhody spotrebného úveru

V podstate tie isté ako pri výhodách. Nevýhodou spotrebného úveru je jeho minimálna flexibilita, pretože peniaze, ktoré ste si požičali, môžete využiť len na danú konkrétnu vec, ktorá je špecifikovaná v zmluve s veriteľom.

Vybavíte cez internet

Spotrebný úver je však naozaj prostriedkom ako si splniť sny, pretože vďaka nemu si môžete kúpiť vysnívané auto, ísť na skvelú dovolenku či kúpiť si inú vec, ktorú aktuálne potrebujete. Navyše, v dnešnej dobe už si úver vybavíte aj cez internet a môžete tak učiniť aj u nebankovej spoločnosti. Nebankové spoločnosti ponúkajú spotrebné úvery na internete a to za podmienok ešte výhodnejších, než v klasickej banke.