Svoju finančnú situáciu viete vyriešiť americkou hypotékou

Svoju finančnú situáciu viete vyriešiť americkou hypotékou

Chystáte sa vyriešiť svoju finančnú situáciu pôžičkou či hypotékou? No neviete sa na bankovom trhu zorientovať? Zaskočil vás pojem americká hypotéka? Nevadí. V dnešnom článku si povieme, čo americká hypotéka je, aké sú jej výhody a podobne.

Čo je americká hypotéka

Je to neúčelová pôžička na čokoľvek, kde ručíte nehnuteľnosťou. Americká hypotéka, ktorej názov vznikol kvôli veľkej obľube v Spojených štátoch amerických je vlastne v podstate úver, ktorý je zaistený nehnuteľnosťou. Financie môžete využiť na čokoľvek od rekonštrukcie bytu až po nákup domácich spotrebičov či rozjazd podnikania. Tieto hypotéky ponúka ako bankový, tak aj nebankový sektor. Líšia sa len mierou úrokovej sadzby.

Výhody

Kvôli americkej hypotéke si nemusíte v nejednej banke zakladať nový bankový účet. Oproti spotrebiteľským úverom získate výhodnejšiu úrokovú sadzbu. Samotný pomer výšky úveru k hodnote nehnuteľnosti môže dosiahnuť aj 70 percent. Ak máte nehnuteľnosť v hodnote 100 tisíc eur, je možné získať v tomto prípade až 70 tisíc eur. Niektoré banky ponúkajú možnosť predčasného splatenia hypotéky bez sankcií a dodatočných poplatkov. Výhodou amerických hypoték je aj to, že nehnuteľnosť môžete kedykoľvek predať

Konsolidácia pôžičiek

Americká hypotéka je vhodná aj na konsolidáciu spotrebiteľských úverov. Namiesto niekoľkých úverov s krátkou dobou splatnosti a vysokými úrokovými sadzbami splácate len jeden úver s nižšími úrokmi a nízkymi mesačnými splátkami (samozrejme s dlhšou dobou splácania). Ľudia využívajú výhody americkej hypotéky, napríklad pri majetkovom vyrovnaní po rozvode alebo v prípade dedičstva, kedy je nutné vyplatiť spoludedičov.

Tak ako každý finančný produkt, aj americká hypotéka ma svoje výhody a nevýhody. Všetko záleží od situácie a možností, pre ktorý produkt sa rozhodnúť.