Týmto 5 chybám sa s Allexis pri štarte businessu určite vyhnete

Týmto 5 chybám sa s Allexis pri štarte businessu určite vyhnete

Plánujete rozbehnúť svoj vlastný business? Prečítajte si 5 základných chýb, ktorým sa často nevyhnú vaši kolegovia z brandže a zabráňte tak krachu vášho podniku už predtým, ako ho vôbec rozbehnete. Vďaka Allexis viete, čomu sa vyhnúť a na čo sa naopak vo vašom podnikaní zamerať.

Na čo si teda dávať podľa odborníkov zo spoločnosti Allexis pozor?

1.  Pri výbere zamestnancov sa neunáhlite

Každý businessman by mal rád okolo seba zamestnancov, ktorí pracujú lepšie ako švajčiarske hodinky a on tak nemá starosti navyše. Takýchto zamestnancov však nenájdete na každom rohu či v každom životopise na tej úctyhodnej kôpke, čo vám leží na stole.

Na to, aby ste najali tých správnych zamestnancov sa musíte nachvíľu vcítiť do ich kože. Aké sú ich povinnosti? Čo ich bude vo vašom podniku čakať? Akým problémom budú čeliť? Pravdivo si zodpovedzte na tieto otázky a pred očami sa vám vybaví ideálny kandidát. Až potom sa pustite do triedenia kôpky životopisov a hľadajte presne toho, ktorého ste si vo vašej mysli „vysnívali“.

2.  Nezáleží na tom, čo chcete vy, záleží na zákazníkovi

Už od detstva máte v hlave skvelý nápad na skutočne revolučný projekt, ktorý dokáže zmeniť svet k lepšiemu? Chcete vaše sny zmeniť na skutočnosť a podeliť sa o váš skvelý nápad s ostatnými? To je síce pekné, ale nezabúdajte na to, že nejde o to, čo chcete vy. V podnikaní ide iba o to, čo chce zákazník. Orientujte sa len na dopyt, nie na to, čo by sa vám páčilo. Vyhnete sa tak zbytočnej investícii, ktorá sa vám nikdy nevráti.

3.  Emócie nechajte doma. Business je business

Znie to síce ako citát z Krstného otca, ale nemožno popierať, že Corleonovci vedeli, ako na business. Nepopierajte to. Človek sa často rozhoduje na základe svojich emócií, ktoré sčasti zahaľujú jeho logické a racionálne uvažovanie. Skoncujte s tým. Aspoň v podnikaní. Bude to pravdepodobne vyžadovať trocha tréningu, ale vy to zvládnete. Rozhodnutia v businesse musia byť postavené len a len na logike.

4.  Peniaze nerastú na stromoch

Toto tvrdenie nie ja žiadnou novinkou, avšak niektorí na neho aj tak stále zabúdajú. Nedostatok finančného kapitálu dokáže zabrzdiť aj inak perspektívny business. S peniazmi buďte opatrní. Šetrite každý jeden cent, pretože nikdy neviete, kedy ho možno budete potrebovať.

5.  Nebojte sa požiadať o pomoc. Trebárs aj Allexis

Nehanbite sa. Nikto sa nenarodil ako expert na podnikanie. Je normálne, že budete mať množstvo otázok a problémov, na ktoré zatiaľ nepoznáte riešenia. Nie je nič zlé na tom, že požiadate o pomoc niekoho skúsenejšieho. Takých ľudí nájdete trebárs aj v konzultačnej spoločnosti Allexis.

Bonusový tip pre vás: práca je dôležitá, ale nájdite si čas aj na zábavu

Ak budete tráviť celé dni len v kancelárii či za počítačom a rozmýšľať len a len nad prácou, neprospejete tým ani sebe, ani svojmu podnikaniu. Nájdite si aj čas na oddych a zábavu. Zábavou pre vás môže byť čokoľvek. Návšteva rodiny, lenivé vylihovanie pred televíziou alebo poriadna party s priateľmi. Je to len na vás. Určite však silu relaxu a uvoľnenia sa nepodceňujte, pretože vyhoríte ako suchý krík v lete. A tým vyhorí aj váš business.