V čom spočívajú výhody nebankovej pôžičky

V čom spočívajú výhody nebankovej pôžičky

Dostali ste sa do situácie, že potrebujete požičať peniaze, a nechcete s tým otravovať rodinu a kamarátov? Alebo viete, že by to bolo zbytočné? Nezúfajte. Stále sú po ruke banky a nebankovky. V dnešnom článku sa pozrieme na výhody nebankových pôžičiek.

Benevolentnejšie podmienky

Pri  nebankových pôžičkách väčšinou platí, že pravidlá pre ich získanie sú benevolentnejšie ako pri bankách. Na trhu sú napríklad pôžičky pre nezamestnaných, pôžičky bez registra a mnohé ďalšie. Ak teda žiadateľ neuspeje v banke, má šancu v nebankovom sektore.

Takmer žiadne overovanie

S benevolentnosťou súvisia aj konkrétne podmienky. V tomto smere nie sú na žiadateľa kladené takmer žiadne vysoké nároky. Všeobecne platí, aby dovŕšil vek 18 rokov a viac, a bol občanom Slovenskej republiky. V niektorých prípadoch je síce potrebné uvádzať príjem, ale ten nie vždy musí byť potvrdzovaný konkrétnym dokumentom.

Jednoduchosť a rýchlosť

Ďalšou veľkou výhodou je jednoduché vybavenie a rýchlosť akou môžete pôžičku získať. Nebankové pôžičky sú vďaka zjednodušenému schvaľovaciemu procesu rýchlejšie dostupné ako pôžičky od banky. Čo sa rýchlosti vybavenia týka samostatnou kapitolou sú rýchle sms pôžičky, ktoré vám poskytnú peniaze takmer ihneď na účet. Tie najrýchlejšie vybavíte už za 10 minút!

Online vybavenie

Všetky nebankové pôžičky možno vybaviť online, nie je tak potrebné chodiť na pobočku alebo niekde volať. Žiadosť sa zvyčajne obmedzuje na vyplnenie jednoduchého formulára (prípadne registráciu u poskytovateľa) a doloženie potrebných informácií. Zmluva (ak je nevyhnutná) a faktúra (pre splatenie pôžičky) potom dorazí v priebehu niekoľkých dní poštou.

Výhody nebankových pôžičiek sú jasné, avšak pôžičky z nebankoviek treba brať s rozumom, nakoľko úroky sú vyššie ako pri pôžičkách z bánk.