Výhodné ponuky zvyšujú záujem o lacnejšiu elektrinu a plyn

Výhodné ponuky zvyšujú záujem o lacnejšiu elektrinu a plyn

Najvýraznejšou zmenou v prospech odberateľov, ktorú priniesla nová legislatíva, je skrátenie a zjednodušenie zmeny dodávateľa, ktorá už neprebieha na kvartálnej, ale mesačnej báze.

Výhodné ponuky zvyšujú záujem o lacnejšiu elektrinu a plyn
BRATISLAVA 22. februára (WBN/PR) – Nová legislatíva pomohla liberalizácii trhu a priblížila ho ostatným európskym krajinám. ČEZ Slovensko zaznamenáva výrazný nárast záujmu o zmenu dodávateľa energií. Spoločnosť zároveň predpokladá, že tento rok bude akcelerovať záujem o lacnejšie energie vzhľadom na ekonomickú situáciu na Slovensku a potrebu šetriť nielen v domácnostiach, ale aj vo firmách.

„Potreba optimalizovať náklady v domácnostiach a tiež vo firmách sa prejavuje aj zvýšeným záujmom o lacnejšiu elektrinu a plyn. Zvýšený záujem o lacnejšie energie sme zaznamenali už koncom minulého roka. Rovnako, ako pri dopyte po iných produktoch, aj v energiách platí, že záujem o zmenu dodávateľa zvyšujú zvýhodnené ponuky a možnosť úspory pre zákazníkov,“ hovorí Igor Ďatko, riaditeľ pre Retail spoločnosti ČEZ Slovensko.

Najvýraznejšou zmenou v prospech odberateľov, ktorú priniesla nová legislatíva, je skrátenie a zjednodušenie zmeny dodávateľa, ktorá už neprebieha na kvartálnej, ale mesačnej báze. Zákazníci môžu zmeniť dodávateľa energií v priebehu troch týždňov bez poplatkov, čo znamená, že celý cyklus zmeny, od podpisu zmluvy k reálnemu termínu zmeny dodávateľa, prebieha v rámci dvoch mesiacov, na rozdiel od pôvodných takmer šiestich mesiacov. Ďalšou pozitívnou zmenou sú aj väčšie práva pri oslovení priamym predajcom. Zákazníci tak môžu jednoducho a bez obáv zmeniť svojho tradičného dodávateľa a vybrať si takého, ktorý im poskytne najvýhodnejšie podmienky.

Zákazníci z radov domácností a firiem môžu teraz významne ušetriť aj odberom energií od ČEZ Slovensko. Spoločnosť v súčasnosti ponúka domácnostiam zľavu na dodávky elektriny vo výške 16 % oproti bežným cenám tradičných dodávateľov na prvých 6 mesiacov. Firemní zákazníci zo segmentu malých a stredných podnikateľov môžu výrazne optimalizovať svoje náklady využitím zľavy až do výšky 27 % na komoditu elektrina a zľavou až do 18 % na plyn oproti bežným cenníkom tradičných dodávateľov.

„Zákazníci sa pre nás rozhodujú, pretože naša ponuka je lacnejšia ako u tradičných dodávateľov a zároveň férovejšia ako u alternatívnych dodávateľov. Ako férový dodávateľ energií naďalej garantujeme nižšie ceny ako tradiční dodávatelia počas celého obdobia viazanosti a prehľadnú ponuku bez chytákov a skrytých poplatkov. Každý, kto chce ušetriť na energiách, nás môže kontaktovať na Zákazníckej linke 0850 888 444 či vyplniť formulár zmluvy na www.cez.sk alebo cez facebook.com/CEZ Slovensko,“ dopĺňa Igor Ďatko.

ČEZ Slovensko, s.r.o., je členom Skupiny ČEZ, ktorá je lídrom na energetickom trhu v strednej a juhovýchodnej Európe. Zabezpečuje spoľahlivé dodávky energií pre viac než 9 miliónov zákazníkov v 11 krajinách Európy. ČEZ Slovensko už rok ponúka slovenským domácnostiam možnosť ušetriť na cenách elektriny a plynu. Za toto obdobie potvrdil postavenie lídra na domácom trhu podpísaním takmer 85 000 nových zmlúv v oboch komoditách. ČEZ Slovensko garantuje svojim zákazníkom nižšiu cenu dodávky elektrickej energie oproti tradičným dodávateľom, a to počas celého obdobia viazanosti.