Výrobca lietadiel Bombardier prišiel takmer o celý zisk

Výrobca lietadiel Bombardier prišiel takmer o celý zisk

Dôvodom poklesu zisku sú náklady súvisiace s reštrukturalizáciou. Spoločnosť vyrába okrem lietadiel aj vlaky.

Výrobca lietadiel Bombardier prišiel takmer o celý zisk
MONTREAL 21. februára (WEBNOVINY) – Kanadský výrobca lietadiel a vlakov Bombardier evidoval 93-percentný pokles štvrťročného zisku.

Dôvodom sú náklady súvisiace s reštrukturalizáciou. Čistý zisk spoločnosti klesol vo štvrtom kvartáli na 14 mil. USD zo sumy 214 mil. USD v rovnakom období predchádzajúceho roka.

Bombardier evidoval reštrukturalizačné náklady v sume 119 mil. USD súvisiace so znižovaním počtu pracovných miest vo svojej divízii výroby vlakov a zatvorenie továrne na výrobu nákladných áut v Nemecku.

Bez započítania jednorazových položiek spoločnosť vykázala čistý zisk 188 mil. USD, čiže 10 centov na akciu. V rovnakom kvartáli roku 2011 bol upravený čistý zisk v sume 227 mil. USD, čo predstavuje 13 centov na akciu. Tržby firmy vzrástli v sledovanom období o 12 % na 4,8 mld. USD.

Tržby divízie výroby lietadiel poskočili vo štvrtom kvartáli o 30 % na 2,6 mld. USD, zatiaľ čo divízia výroby vlakov evidovala pokles tržieb o 4 % na 2,2 mld. USD. Spoločnosť očakáva v tomto roku vyššie tržby ako v minulom, kedy dosiahla tržby v objeme 16,8 mld. USD.