Vyskúšali ste už nebankovú pôžičku bez registra?

Vyskúšali ste už nebankovú pôžičku bez registra?

bank-note-209104_640Vo finančnom svete sa stretávame s rôznym bankovými aj nebankovými produktmi, prostredníctvom ktorých finančné inštitúcie požičiavajú peňažné prostriedky svojim klientom. Stretávame sa s  hypotékami, účelovými pôžičkami, bezúčelovými pôžičkami či pôžičkami, ktoré sú vhodné pre študentov, dôchodcov alebo nezamestnaných. Vo finančnom sektore sa stretneme aj s produktom, ktorý má názov pôžička bez registra.

Nebankové pôžičky bez registra poskytujú nebankové spoločnosti, ktoré majú jasný zámer a ktoré môžu ľudia získať takmer okamžite prostredníctvom internetu alebo cez SMS. Viaceré pôžičky bez registra sú bez poplatku a najčastejšia suma, ktorá je poskytnutá predstavuje 1000€, no evidujeme aj prípady, v ktorých sa požičaná suma pohybuje aj okolo pár tisícok eur. Takýto typ pôžičky je vhodný najmä pre tých žiadateľov, ktorí majú záznam v bankovom registri klientov a iný typ pôžičky by nemali šancu dostať. Nebankové pôžičky bez registra sú určené tým, ktorí sa či už vedome alebo nevedome ocitli v úverovom registri dlžníkov. Problémom takýchto osôb je fakt, že na Slovensku je takýchto registrov hneď niekoľko a títo ľudia nemajú šancu dostať sa k peniazom tak ľahko, ako ostatní, ktorí v podobnom registri nefigurujú. Rozdiely medzi registrami spočívajú aj v tom, či evidujú fyzické alebo právnické osoby.

Pýtate sa, kto sú firmy, ktoré poskytujú peniaze bez registra? Sú to väčšinou firmy, ktoré sa na nič nepýtajú a táto výhoda je zväčša vykúpená vyššími nákladmi na splatenie takejto pôžičky. Splatnosť pôžičiek bez registra sa pohybuje v rozmedzí od troch do piatich rokov. Treba si uvedomiť, že hoci sa ľudia k finančným prostriedkom dostanú pomerne ľahko, tieto nebankové pôžičky bez registra sú veľmi rizikové a znásobuje to aj štatistický fakt, ktorý hovorí o tom, že návratnosť týchto pôžičiek patrí k najnižším na finančnom trhu.