Vytvorte firemný intranet pomocou SharePoint

Microsoft SharePoint Online predstavuje cloudovú verziu softwaru Microsoft SharePoint Server 2010, ktorá je doplnená o Office WebApps. Webová verzia tejto platformy umožňuje editáciu dokumentov priamo v internetovom prehliadači. Ďalej je SharePoint obohatený aj o cloudovú podobu bezpečnostného riešenie Microsoft Forefront Security for SharePoint.

Microsoft Dynamics CRM je jednoduchým a efektívnym spôsobom, ako pracovať s veľkým množstvom dát

Sharepoint Online vám ponúka vytvorenie firemného intranetu ale extranetu, ako aj zdieľanie dokumentov. Dokumenty, určené na schválenie, vie naviac zobraziť aj ako úlohy Outlooku, ktorý využíva Exchange alebo Exchange Online.

Na jeho používanie vám stačí klasický webový prehliadač

O zabezpečenie webových stránok a dokumentov sa v tejto platforme stará cloudová verzia Microsoft Forefront Security for SharePoint. Táto verzia zasiela administrátorom pravidelné reporty zabezpečenia a neustále realizuje monitoring pokusov o prienik do systému. Užívatelia k softwaru pristupujú prostredníctvom webového prehliadača, kam sa buď prihlásia prostredníctvom užívateľského mena a heslo alebo sa nemusia prihlasovať vôbec. Záleží to od administratívnych nastavení. Všetok obsah portálu je kódovaný pomocou SSL s 256 bitovým kľúčom.

Vytvorte si spoľahlivý intranet

SharePoint predstavuje klasické portálové riešenie, a preto veľká časť jeho aplikácie smeruje na tvorbu intranetov alebo extranetov, ktoré sú dostupné prostredníctvom klasických webových prehliadačov. K dispozícii sú osobné aj tímové weby či blogy, ako realizácia online prieskumov. Jednotlivým stránkam dokonca môžete priraďovať i vlastné značky, čo môže pomôcť pri ich vyhľadávaní.

Čo ešte dokáže?

SharePoint Online naviac môže prevziať aj rolu znalostnej bázy pomocou wikiwebov. Pre jednotlivé stránky tiež môžete použiť takzvané webové časti alebo predpripravené funkčné celky, ktoré vedia zobraziť napríklad dáta z kalendára, kontaktov či úloh v Exchange Online. Sharepoint taktiež podporuje viacjazyčné verzie. A to ani zďaleka nie je všetko, čo tento software svojim užívateľom ponúka.