Za novelou obstarávania je podľa SaS stámiliónová diaľnica

Za novelou obstarávania je podľa SaS stámiliónová diaľnica

Poslanec Jozef Mihál si tiež myslí, že v pozadí Smeru sa odohráva mocenský boj o kontrolu nad peniazmi z eurofondov.

Za novelou obstarávania je podľa SaS stámiliónová diaľnica
BRATISLAVA 13. februára (WEBNOVINY) – Poslanec strany SaS Jozef Mihál vidí za zrýchleným konaním o novele zákona o verejnom obstarávaní snahu rozdeliť moc nad eurofondmi, kým neprejdú pod podpredsedu vlády Ľubomíra Vážneho a taktiež aj boj medzi jednotlivými sponzorskými skupinami strany Smer-SD.

Vyhlásil to v rozprave k novele zákona o verejnom obstarávaní na stredajšej schôdzi Národnej rady SR.

Mihál vo svojom vystúpení naznačil, že malá novela spomínaného zákona súvisí s pripravovaným tendrom na úsek diaľnice D1 z Hričovského podhradia do Lietavskej lúčky, za ktorý plánuje štát zaplatiť približne 460 mil. eur.

Minister vnútra Robert Kaliňák mal podľa Mihálových slov pred časom v médiách uviesť, že o diaľničný tender nejde. Mihál však proti Kaliňákovi použil tvrdenia hovorcu národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Marcela Jánošíka z článku v Hospodárskych novinách z 1. februára tohto roku.

"Minister dopravy Ján Počiatek začal chystať svoju prvú tohoročnú diaľnicu. NDS totiž vo Vestníku verejného obstarávania vyhlásila, že v dohľadnom čase chce vypísať tender na viac ako 11-kilometrový úsek diaľnice D1 Hričovské podhradie – Lietavská lúčka," citoval Mihál. Štát má za túto zákazku zaplatiť viac než 460 mil. eur, pričom vypísaná má byť v priebehu februára. Mihál sa odvolával na hovorcu NDS Marcela Jánošíka. "Nech si z toho urobí záver každý sám," dodal Mihál.